Klinika Zdrowego Odżywiania

Pierwsze spotkanie

Na

Początek

Pierwsze spotkanie w naszym gabinecie poświęcone będzie budowaniu wzajemnego zaufania oraz życzliwej relacji, co jest podstawą do osiągnięcia pełnego sukcesu. Aby było ono jak najbardziej owocne i udane warto się do niego odpowiednio przygotować. Zapytamy Cię o wiele spraw dotyczących Twojego aktualnego sposobu odżywiania, nawyków i stanu zdrowia co pozwoli Nam dokładnie określić Twoje dotychczasowe nawyki żywieniowe. Dzięki temu od razu będziemy w stanie ustalić poglądowy obraz i stan Twojego ciała, co przyczyni się do podjęcia konkretnych działań, dopasowanych indywidualnie dla Twoich preferencji kulinarnych oraz stylu życia.

Przygotowanie do wizyty

Przed wizytą warto wykonać szereg podstawowych badań lekarskich (morfologia, analiza moczu, profil lipidowy, stężenie cukru we krwi, hormony tarczycy), które umożliwią jak najdokładniejsze rozpoznanie stanu Twojego organizmu i będą pomocne w przygotowaniu indywidualnych zaleceń żywieniowych.

W sytuacji, gdy posiadasz wyniki do 6 miesięcy wstecz nie ma konieczności ich powtarzania.

Zanim zajrzysz do naszego gabinetu warto stworzyć też 3-dniowy dzienniczek żywieniowy zawierający spis skonsumowanych posiłków, wypitych napojów oraz czynności fizycznych odbytych w tym czasie.

Każdy zapis z danego dnia powinien posiadać informację dotyczącą godziny, składu i ilości spożytych produktów. Przykład:

8.00 płatki owsiane ( 3 łyżki )

na szklance mleka 3,2 % z jabłkiem ( 1 szt )

Warto pamiętać, że im notatki będą dokładniejsze tym precyzyjniej przeanalizujemy jakość Twojego dotychczasowego odżywiania.

Analiza składu masy ciała powinna zostać wykonana mniej więcej 3 godziny po spożytym posiłku.

Przed spotkaniem nie spożywaj większej ilości płynów aby nie zaburzyć wyników analizy.

W dniu wizyty załóż lekką, łatwą do ściągnięcia odzież pamiętając o tym że na analizator wchodzimy boso.

Zabierz ze sobą również uśmiech i pozytywne nastawienie.

Przebieg

Wizyty

Podczas wizyty przeprowadzimy szczegółowy wywiad medyczno-żywieniowy, wykonamy analizę składu masy ciała metodą bioimpedencji, dokonamy pomiarów antropometrycznych (obwodu w talii, pasie i biodrach), a także omówimy aktualny sposób odżywiania. Na koniec wspólnie określimy założenia i cele współpracy, przygotowując indywidualnie dobrany plan żywieniowy dostosowany do Twoich potrzeb.

icon icon

Wywiad medyczno-żywieniowy

icon icon

Analiza składu masy ciała

icon icon

Określenie celów dla pacjenta

icon icon

Opracowanie zaleceń żywieniowych

Należy pamiętać, że plan żywieniowy musi zostać opracowany w sposób przemyślany oraz przy ścisłej współpracy z pacjentem, tylko w taki sposób uda się nam zrealizować wcześniej założone cele oraz wprowadzić Cię na drogę ZDROWEGO ODŻYWIANIA.